teisipäev, 16. jaanuar 2018

KAISUKARUD TEEVAD MESIMUMMIDEGA KOOSTÖÖD

Oleme kaisukarudega tutvunud lasteaiarobotitega ning aina rohkem soovivad lapsed nendega koostööd teha ja midagi huvitavat ette võtta. BEE-BOT programmeeritavad robotid on armsad mesimumm - põrandarobotid, mis arendavad laste matemaatilisi ja eneseväljendamisoskusi, lisaks on võimalik nendega teha veel erinevaid õppe- ja kasvatustegevusi, kus on lõimitud nii mina ja keskkond, keel ja kõne, üldoskused, kunst, liikumine, muusika. Lapses arendab põrandarobotid ka veel põhjus-tagajärg seost, seadmete juhtimist ja programmeerimist.
Huvitav on jälgida laste õpitahet, sest mesimummid teevad meie hommikuringid veelgi põnevamaks. Eriti meeldib lastele ise vajutada nuppusid, mis asuvad mesimummi selja peal ning ta on võimeline liikuma 15 cm edasi ja tagasi. Lisaks on mummil nupud paremale, vasakule, stopp, start, paus nupud ning mesimummi programmeerimisel õpib laps tundma ka edasi - tagasi, paremale - vasakule, stopp, - paus liikumisi. Liikuva eseme jälgimise kaudu saab hinnata võimet hoida silmad ühel objektil ja jälgida selle liikumist, seda läheb vaja näiteks lugemisel. 
Põnev on jälgida, et lastele jäävad nii hästi robotite tööpõhimõte meelde ja nad teavad kuhu vajutada ja mida nendega teha. Oleme lastega õppinud kuidas lõimida tehnoloogia õppe- ja kasvatustegevuste valdkondadega ning sellega oleme väga hästi toime tulnud ja kindlasti arenevad lapsed aina rohkem edasi.

Õppisime lastega rühmitamist, kus pidime koos BEE-BOT robotiga kokku viima pliiatsid ja sama värvi rõngad (robot liikus ruudustikus ning meie programmeerisime roboti vastavalt sellele, kui palju tal liikuda vaja oli järgmise rõnga juurde)➡
Robot jõudis rõngani ning laps pidi valima sama värvi pliiatsi,mille ta asetab rõngasse.➡


Meil on toimunud vahvaid tegemisi BEE-BOT robotitega kuid nüüd oleme me majja saanud ka mesimummi vennad BLUE-BOT põranda robotid, mis näevad samasugused välja, aga nende sisu on näha ja nad on sinised. Blue-Bot põrandaroboti abil saab lastele lihtsalt ja lapsesõbralikult tutvustada esimesi oskusi seadmete juhtimisest ning programmeerimisest ja samuti mis oluline, neid saab lõimida õppetegevustesse. Uued robotid arendavad laste algoritmilist mõtlemisvõimet ja loogilist arutlusvõimet. Oleme tasapisi kasutanud õppetöös ka uusi põrandaroboteid, lastele on nende kasutamine samuti lihtne, sest liikumine on sama mis Bee-Bot robotitel. 
Mis peamine, lastele meeldib koostööd teha robotitega ja  mesimummid aitavad muuta õppe- ja kasvatustegevustes lastele rohkem mängulisemaks ja meeldejäävamaks. 😊

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar